Cigun
Cigun – kinų savireguliacijos sistema

Cigun – kinų savireguliacijos sistema, į kurią įeina sveikatinimo pratimai, ypač stuburui ir raumenų atpalaidavimui, derinami su kvėpavimo pratimais ir emocijų reguliavimu.

Gyvas žmogus yra asmenybė, jo individualybė pasireiškia tuo, kaip jis suvokia save ir pasaulį. Minties jėga palaiko asmenybės gyvybines jėgas.
Mintis – tai In materija. Gyvybės pagrindas yra ląstelė. Ląstelė – tai In ir Jan substancijų susijungimas. Mintis aktyvuoja ląstelės materiją.

Cigun pasiekimai yra darbo su sąmone rezultatas.

Mintis – tai jėga. Dvasia ir kūnas yra dialektiškai susieti. Beprasmiška yra sakyti, kas pirminis, o kas antrinis.
Cigun minčių pagalba reguliuoja gyvybinius procesus, reguliuoja kūną, kvėpavimą, sąmonę.

Iš šių trijų sferų, sąmonė yra pagrindas, kvėpavimas – varančioji jėga, o kūnas yra pagalbinė sfera, kur realizuojamos mūsų mintys, ketinimai.
Cigun – tai minties materijos tobulinimas jos kokybės ir kiekybės požiūriu, o ne fiziniai pratimai raumenims vystyti.

Cigun padeda stiprinti sveikatą ir pratęsti gyvenimą, aktyvuoja paslėptas organizmo galias, vysto protinius sugebėjimus. Padeda pažinti save ir pasaulį.
Kūno reguliavimas glūdi teisingos kūno padėties įvaldyme. Sąmoningas kūno, vidaus organų atpalaidavimas, derinamas su kvėpavimo ciklais, skatina gilesnę relaksaciją.

Kvėpavimas turi būti minkštas, lengvas ir gilus. Tai skatina relaksaciją ir yra raktas, preliudija meditaciniams pratimams.
Teisingai išdėsčius kūną, sureguliavus kvėpavimą, galima atsipalaiduoti, atsikratyti pašalinių minčių, nugrimzti į ramybės būseną.

Cigun treniruoja gebėjimą koncentruoti dėmesį. Atsikračius įkyrių minčių, pabunda intuicija. „Tuštumoje“ gimsta kosmoso ir žmogaus gyvenimo dėsnių suvokimas. Cigun technikos tobulinimas leidžia tobulinti savo gyvenimą ir prigimtį.

 

 


Apklausa
Kas Jus domina labiausiai?
 
Žurnalas

Savireguliacija
PartneriaiHostingas Serveriai.lt